Adıyaman Kervansaray kahvesi EMİTT fuarında

        

Adıyaman Kervansaray kahvesi EMİTT fuarında

Adıyaman Kervansaray kahvesi EMİTT fuarında  

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Doğu Akdeniz Uluslararası gezim ve seyahat Fuarı'na etkin bir tanıtımla katılacaklarını bildirdi.

Demirtaş, yaptığı yazılı açıklamada, 28-31 Ocak tarihlerinde İstanbul Beylikdüzü TÜYAP'ta düzenlenecek fuarda Adıyaman'ı en güzel şekilde tanıtmak amacıyla tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirtti.

Fuara bu yıl geçen seneden daha iddialı katılacaklarını kaydeden Demirtaş, "Birçok ülkenin katılım sağlayacağı bu fuar, ülkemiz ve ilimiz için büyük önem taşıyor. Ziyaretçilere ilimizi tarihi, kültürel ve naturel  yöresel yönleriyle özetleyen değişik dillerde hazırlanan tanıtım materyalleri dağıtacağız. Tarımsal ürünlere de standa yer vereceğiz. Ayrıca Adıyaman standını ziyaret eden misafirlereAdıyaman çiğköftesi ve Adıyaman kervansaray kahvesi şeklinde yöremize özgü ikramlarda bulunacağız. Adıyaman, tarihi ve kültürel güzellikleriyle önemli bir turizm potansiyelini içinde barındırıyor. Biz de bu güzellikleri kapsamlı bir halde tanıtmak amacıyla en iyisini yapmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.